KADIN SAÇ EKİMİ

Mersin Saç Ekim Merkezi - Kadın Saç Ekimi

Kadın saç ekimi; kadınlarda saçın azalması, bölgesel olarak dökülmesi gibi sorunlarda tercih edilen bir yöntemdir.

Bu uygulama erkeklerde saç ekimi ile büyük oranda benzerlik gösterir. Fakat saç ekiminden önce donör bölgenin tıraşlanmasında farklılık söz konusudur. Kadınlarda komple traş yapmak yerine yalnızca alım için belli bir miktar kesilir. Kalan saçlar bu bölgeyi kapatacağı için işlem yapıldığı dışarıdan belli olmayacaktır. Böylece operasyon kadınların iş hayatını ve sosyal hayatını olumsuz etkilemeyecektir.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Bayanlarda saç ekimi operasyonunlarında %100 başarı sağlayan Medica Saç Ekimi; kadınları arzu ettikleri görünüme ulaştırmaktadır. Bunun için belli saç kökleri bir alandan toplanarak ekim yapılacak bölgeye nakledilir. (Saçlar tamamıyla kazıtılmaz.) Yani donör toplama işlemi bölgesel olarak gerçekleştirilir.

Mersin Kadın Saç Ekimi işlemi için çoğunlukla FUE tekniği kullanılır. Bu tedavi metodu lokal anestezi altında uygulanır ve ağrısızdır. Ekilecek saçlar ense bölgesinden alınarak derinin saçsız kısmına birer birer ekilir. Bu sayede doğal ve estetik bir görünüm ortaya çıkar. Saç ekiminden sonra hasta aynı gün evine dönebilir. Operasyon yaklaşık 6-8 saat sürer ve genelde tek seans yeterli olur.

Saç Ekimi İz Bırakır Mı?

Bayanlarda saç ekimi genellikle iz bırakmaz. Fakat bu durum tercih edilen yöntemle de ilgilidir. FUT yönteminin kullanılması hâlinde iz kalması mümkündür. Bu yüzden FUE yöntemi daha güvenilir olarak kabul edilmektedir.

Kadın Saç Ekimi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Psikolojik nedenlerle saçı koparma/çekme durumlarında oluşan açıklıkları kapatmak

Alın bölgesinin normalden daha açık olması

Kaza ve yanık nedeniyle meydana gelen skar boşluklarını gizlemek

Erkek tipi saç dökülmesi

Hızlı iletişim
  • 0324 327 27 28
  • +90 544 813 37 33
  • info@mersinsacekim.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara