PRP Tedavisi Saç PRP nedir ne işe yarar, PRP tedavili saç ekimi nedir? PRP Tedavisi yaptıranlar yorum, PRP tedavisi fiyatları, Saç ekiminde prp tedavisi Mersin Saç Ekim Merkezi olarak tüm bilgileri sunuyoruz.

PRP Tedavisi Mersin saç ekimi prp tedavisi hastane doktoru
PRP Tedavisi Mersin saç ekimi prp tedavisi hastane doktoru

Mersin PRP Tedavisi

Mersin PRP Tedavisi

PRP nedir ne işe yarar?

PRP nedir ne işe yarar? Plazma tedavisi ya da PRP olarak bilinen işlem bir tedavi yöntemidir. Trombosit bakımından zengin olduğundan tercih edilir. İğne ile PRP enjekte edilen sıvı madde platelet bakımından zenginleştirilmiş plazma olarak da adlandırılabilir. Kişinin kendisinden alınan kandan elde edilir. Elde edilen kan çeşitli işlemlerden geçirilir. Daha sonda onarımı yapılması istenen ölü hücrelerin bulunduğu ilgili dokulara enjeksiyonu yapılır. Yani kurak bölgelerin tekrar yeşermesi olarak da tarif edebiliriz. Günümüzde çok sık olarak hem tıp camiasında hem de vatandaşlar tarafından araştırılan bir konudur. PRP tedavisi nedir, ne işi yarar, nasıl yapılır? Sorularına cevaplar arıyorsanız doğru yerdesiniz PRP tedavisi ne işe yarar? Tüm merak edilenleri sizler için sunduk.

PRP Tedavisi Nedir Ne İşi Yarar?

PRP Tedavisi Nedir Ne İşi Yarar? Ameliyatsız Çözüm PRP Tedavisi Nedir? PRP kişinin kendi vücudundan az bir miktar kan alınması ile başlar. Daha sonra alınan kanın özel işlemler ile plazmasının ayrıştırılarak verimli kısmı ile elde edilen sıvı ile tamamlanır. Elde edilen plazma vücuda enjeksiyon yöntemi ile enjekte edilir. Enjekte edilen alan tedavi edilmesi onarılması gereken genellikle hasara uğramış bir alandan oluşur. Bu yeri gelir eklen ağrısı çeken bir diz olur, yeri gelir farklı bir bölüm olur. Tabi biz de bu verimli yöntemi saç tedavisinde kullanıyoruz. Kafa derisinden vücuda geri verilen plazma, “platelet” adı erilen, oldukça zengin sihirli hücrelerden meydana gelir. Bu hücrelerin vücuttaki görevi kanın pıhtılaşmasını sağlayan plateletler içinde yer alan büyüme ve besleme özelliklerinden ötürü yara iyileşmelerinde de kullanılır.

Saç PRP Tedavisi

Saç PRP uygulaması (Platelet Rich Plasma), kanda bulunan trombosit denen onarıcı hücrelerden elde edilen zengin serum ile saç dökülmesi meydana gelen bölüme enjekte edilmesidir. İşlem saç dökülmesinin yoğun olarak yaşandığı bölgeye uygulanır. Burada temel amaç saç derisini beslemek ve zayıf saçları beslemektir. Böylece saç dökülmesini kesmiş oluruz. Hatta yeni saçların çıkmasına ve çıkan saçların daha gür ve daha zengin bir şekilde çıkmasını sağlamış oluruz. Ayrıca saçlarda meydana gelen çeşitli hastalıklar ve yağlanma, kepeklenme gibi sorunları da çözmüş oluruz. Saç derisinden enjekte edilen özel serum kişinin kendi kanı olduğundan tamamen doğal ve herhangi bir zararı yoktur. Tam aksine oldukça faydalıdır. İşlem için anestezi uygulanmamaktadır, herhangi bir ağrı sancı oluşmadan işlem yapılmaktadır.

PRP Tedavisi Saç

PRP Tedavisi saç köklerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Saç köklerini beslediğinden daha sağlıklı ve daha canlı saçlara kavuşmuş olursunuz. PRP Tedavisi saç uygulaması bir kaç saat içerisinde gerçekleşir. İşlem sonrası aynı gün gündelik işlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz. İşlem hem doğal, hem zararsız, hem ağrısız hem de oldukça faydalıdır.

PRP Saç Tedavisi Öncesi ve Sonrası İşlemler

PRP Saç Tedavisi öncesi ve sonrası işlemler şu şekildedir. İlk önce analiz ve muayene yapılır. Medicool Saç Ekim Merkezimiz ‘de muayene ücretsizdir. Ön inceleme sonucunda doktorumuzun tavsiyeleri doğrultusunda PRP işlemine onay verilir ise kişiden 10cc kan alınır. Kişinin kendi kanı belli işlemlerden geçirildikten sonra hasarlı saç köklerine ve saç diplerine deri altından uygulanır. Tedavi sonuçları göz önüne alındığında büyük oranda başarı sağlandığı görülmektedir. Tedavi işlemi 15 gün aralıklarla 2-3 seanslık kürler halinde uygulanıyor. Ve bu işlemin daha sağlıklı olması açısından tavsiyemiz her yıl tedavinin tekrarlanmasıdır.

PRP Saç ekiminden kaç gün sonra yapılır?

PRP Saç Ekimi işleminden sonra veya önce uygulanabilir. PRP tedavili saç ekimi uygulamasının uzun ömürlü olması için prp işleminin saç ekiminden sonra 3.4.. ayda tekrarlanması ve ilerleyen zamanlarda her yıl yenilenmesi tavsiye edilir. Saç ekiminden ortalama 100 gün sonra prp tedavisi uygulanabilir.

PRP ve saç mezoterapisi saç çıkarır mı?

PRP ve saç mezoterapisi saç çıkarır mı? evet çıkarır. Yalnız hiç saçı olmayanlar veya hiç saçı kalmayanlar yani kısacası kel olanlar için PRP tedavisi saç uzamaya başlar mı? Diye soranlar olmaktadır. Maalesef hayır, saç çıkartmaz. Saçsız bölgenin saç kökleri ile buluşması ancak saç ekimi ile gerçekleşir. Prp tedavisini daha çok saçları var olan, dökülmeye başlayan ve zayıf yıpranmış saçlar için uyguluyoruz. Bu anlamda PRP saç çıkarır ve var olan saçların daha gür ve canlı uzamasını sağlar. PRP yöntemi saç dökülmesinin önüne geçmek için kullanılır. Saç ve deri yapısının onarımını yapmak, saç ekimi sonrası iyileşmeyi sağlamak için kullanılır.

Dökülen saçlar PRP ile nasıl tedavi edilir

Dökülen saçlar PRP ile nasıl tedavi edilir? Öncelikle saç dökülmesi gerçekleşen bölge deri yapısı saç köklerinin yeterli beslenmemesinden kaynaklıdır. Yeteri kadar vitamin, mineral alamayan bölgede dökülmeler hızlanarak devam edebilme riski vardır. Bunun sonucunda da tabiri caiz ise kel kalma riskiniz bulunmaktadır. Bunun için dökülme gerçekleşen bölgeye vitamin ve mineral bakımından zengin olan kişinin kendi kanından elde edilen Trombosit zenginleştirilerek tamamen doğal bir şekilde tekrar kişinin vücuduna geri enjekte edilir. Dökülmenin olduğu kısma enjekte edildiğinde vitamin ve mineral takviyesi olduğundan kökler beslenir, saçlar uzar ve kalınlaşmaya başlar. Zayıf saçların yerini daha sağlıklı saçlar alır. Böylece dökülme durur ve sağlıkla uzayan saçlara kavuşursunuz.

PRP saç tedavisi etkisini ne zaman gösterir

PRP işlemli saç ekimi etkisini hemen gösterir. İşlem sonrası belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Ayrıca asıl etkiyi ise uygulamadan yaklaşık bir ay sonra net bir şekilde görmeye başlarız. Saç köklerinin enjekte edilen sıvı ile beslenmesi, ve bölgede gerçekleşecek onarım işlemi ortalama 3-4 hafta olmaktadır.

PRP Saç Tedavisi Sonuçları

PRP Saç Tedavisi Sonuçları PRP uygulaması saç tedavisi ardından ortaya çıkar. Ortalama 3 seans sonra saçlarda hızlı uzama, gürleşme, canlanma, kalınlaşma gözlemlenir. Saç dökülmesinde azalma görülür. PRP saç tedavisi tamamlandıktan sonra saç dökülmesi tamamen durur. Sorun ortadan kalkmış olur. PRP saç tedavisi saçlarınızın dökülmeye başladığı zamanlarda uygulanır ise daha sağlıklı sonuçlar elde ederiz. Böylece son aşamada saç ektirmek zorunda kalmazsınız.


PRP Tedavisi Fiyatları

PRP fiyatları araştırması saç dökülmesi sorunu yaşayanlar tarafından yapılmaktadır. Çünkü prp ile saçlarınızı dökülmeden kurtarmak mümkündür. PRP saç tedavisi fiyat araştırması yapılırken öncelikle doktor tarafından işlemin yapıldığı merkezlerde araştırma yapılmalıdır. Merdiven altı gayri resmi faturasız, yetkisiz ve uzman olmayan kişiler tarafından yapılacak işlemlerden uzak durunuz. İşlemin yapıldığı merkezin hastane olması gerekir. Hijyen ve dezenfekte ortamı olmalıdır.

Prp Tedavisi Ücretleri

PRP tedavisi ücretleri uygulama yapılacak alana göre değişir. PRP işlemi ücretleri işlem çeşidine göre değişir. Prp ücretleri seans sayısına göre farklılık gösterir. Daha net fiyat bilgisi için mail adreslerimiz den ve Whatsapp hattımızdan 7/24 ulaşabilir sorularınızı sorabilirsiniz.


PRP saç tedavisi ne için yapılır?

PRP saç tedavisi, dökülmekte olan zayıf saçların beslenmesi için yapılır. Veya yeni ekim yapılan bölgedeki saç ekimi sonrası beslenmesi için yapılır.

PRP Saç Tedavisi ne işe yarar?

Kişinin kendi kanından alınan 10cc miktarındaki kan ile uygulanır. Belli işlemlerden geçirilerek ayrıştırılması ile elde edilen vitamin mineral bakımından zengin olan sıvı saç köklerine enjekte edilir. Saçların beslenmesini sağar, dökülmeyi durdurur. Saçların parlak, kalın ve canlı durmasını sağlar.

PRP ile saç çıkarır mı?

PRP tedavisi ile saç çıkarılır mı sorusuna işlem yapılacak alan özelliğine göre cevap verilir. Kısmi dökülme ve seyrelmenin olduğu alanlarda evet çıkarır. Ama tamamen dökülen bölgede çıkarmaz. Uzun süre kel kalan bölgede saç ekimi prp uygulaması ile yemi saçlara kabuşursunuz.

PRP saç tedavisi kesin çözüm mü?

PRP saç tedavisi destek ve takviye amaçlı bir tedavi yöntemidir. Zayıflayan bölgenin canlandırılması için uygulanır. Zayıf yıpranmış ve dökülmeye başlamış saçlar için prp tedavisi etkili bir çözümdür.

PRP saç dökülmesini durdurur mu?

PRP saç dökülmesini durdurur. Saçları kalınlaştırır. Saçlarınızın daha parlak ve canlı uzamasını sağlar. Sağlıklı hale getirdiği saçların dökülmesini durdurmuş olur.

PRP tedavisi acıtır mı?

Hayır PRP tedavisi işlemleri ağrısız sancısız bir şekilde yapılmaktadır. İşlem sırasında her hangi bir rahatsızlık hissetmezsiniz.

PRP yaptırdıktan sonra nelere dikkat edilmeli?

PRP işleminden sonra doktor hekiminizin tavsiyelerine uymalısınız. Saç ekimli prp tedavisi uygulanması halinde belli bir süre sıvı ile temas etmemeli, yıkamamalısınız.

PRP Tedavisi Ne Kadar?

PRP tedavisi ücretleri ne kadar? Kişinin deri yapısına, saç kıllarının yapısına ve işlem yapılacak alanın büyüklüğüne göre seans sayısı belirlenir. Belirlenen seans sayısına göre makul fiyatlandırma yapılır.

Etiketler:

PRP Tedavisi Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir