Saç Ekimi Türkiye’de ömür boyu garantili, sınırsız Greft Saç Ekim işlemi nasıl yapılır? Saç ekimi öncesi ve sonrası yapılacaklar, Saç ekim süreci saç ekim fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için içerik yazılarımızı okuyunuz.

Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi saç kıllarının bol olduğu bölümlerden seyrek olduğu bölümlere nakledilmesi işlemidir. Saç ektirme ile daha estetik ve genç bir görünüme kazanacaksınız. Saç ekmek sosyal ve psikolojik bir çok artıyı beraberinde getirecektir. Mersin saç ekimi merkezi olarak güvenli ve garantili saç ekim hizmeti sunuyoruz.

Saç ekimi Mersin saç ekim merkezi Medicool Medicalpark Saç Ekimi
Saç ekimi Mersin saç ekim merkezi Medicool Medicalpark Saç Ekim

Saç Ekiminin Temel Aşamaları

Saç Ekimi Aşamaları aynı gün içerisinde başarıyla tamamlanır. Sosyal hayatınızı aksatmadan sabah geldiğiniz hastane ortamından gün içerisinde çıkıp işlerinize devam edebilirsiniz. Ağrısız, sancısız, stressiz korkusuz aynı gün içinde tamamlanan işlemler sonraki iki gün içerisinde kontrol ve takip yapılarak başarıyla sonuçlandırılır. Aşağıda ayrıntılı bir şekilde Saç ektirme aşamalarını sizin için derledik.

Saç Köklerinin Toplanması

Saç ekimi nakli yapılmadan önce kişiye özel gerekli ön inceleme analiz ve uygulamalar tarafımızca ücretsiz bir şekilde yapılır. Ardından belirlenen plan doğrultusunda belirlenen saç kök sayısı Greft adeti toplanmak üzere Kafanın sağ, sol ve arka kısmından saç kökleri tek tek özenle toplanır. (İşlemin profesyonel ekipman ve uzman ekip tarafından zarar görmeden yapılması önemlidir. Bu anlamda Medicool Saç Ekim Merkezi miz 15 yıllık deneyim ile garantili işlem uygulamaktadır.) Saç kökleri Toplama işleminde lokal anestezi uygulanır. Bölgesel olarak uyuşturulan alan ağrı ve sancı hissedilmeden sağlıklı saç telleri toplanarak Greft leri toplanır. Her Greft ortalama 2-3 kıl adeti içerir.

Saç Kanallarının Açılması

Boş ve dökülen bölgede saçların ekimi için saç kanallarının açılması gerekir. Açılan kanalların doğru bir biçimde açılması gerekir. Doğru açı ile açılan kanallar saçların çıkış yönünü belirlediğinden estetik anlamda oldukça önem arz eder. Ayrıca açılan kanallara ekilecek saç telleri oranında kanal uzunluğu ve kanal kalınlığı da ekilen saç telinin tutma oranını doğru orantılı bir şekilde etkiler.

Toplanan Saç Köklerinin Kanallara Ekilmesi

Oldukça önemli ve son aşama diye tabir ettiğimiz kısımda daha önce toplanan saçlar, açılan kanallara tek tek ekilir. Ekilen saçlar ortalama 40-50 derecelik açı ile saçın ve kafanın doğal yapısı estetiği ve saç stili dikkate alınarak özenle ekilir. Tüm saç köklerinin ekim işlemi bittikten sonra işlem başarıyla tamamlanır.

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler

Saç ekiminde cerrahi yöntemlerin yanında güncel teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Ayrıca geleneksel manual yapılan ekim yöntemleri de mevcuttur. Günümüzde teknolojik araçların gelişmesi ile birlikte deri yapısına uygun saç ekim yöntemi çeşitleri mevcuttur. Deri yapısına göre en uygun olan saç tellerinin toplanması ve ekilmesi yöntemi seçile bilmektedir. Tüm süreçler aynı amaca hizmet etse de kişilerin deri yapısı ve saç yapısı farklılık gösterir. Bazıları ince ve zayıf saçlar mevcuttur. Bazılarında ise kalın ve dayanaklı saçlar mevcuttur. Ekilecek bölgenin deri kalınlığı ve inceliğine göre farklı yöntemler seçilir. Söz konusu sağlıklı yöntem seçilmediğinde elde edilecek verim ve sonuç olumsuz olabilmektedir. Dolayısıyla sağlıklı ve analiz ve doğru seçilen yöntem ile %99 başarı elde etmek mümkündür.

1- Robotik Saç Cerrahisi

Robotik Saç Cerrahisi yönteminde saç kökleri saç ekim robotu tarafından tek tek otomatik olarak toplanır. Aynı şekilde kanallar da saç ekimi robotu tarafından otomatik olarak açılır. Günün sonunda toplanan kökler manual olarak eli ile tek tek ekilir.

2- DHI Saç Ekimi (Tıraşsız)

Tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyenler için tıraşsız saç ekim uygulaması ile saçlarınızın özellikle uzatılması istenir. Ardından saç foliküllerinin alınacağı bölge belirlenir. Sağlıklı olan saç telleri kılları arasında seçim yapılarak güçlü ve sağlıklı olan saç folikülleri toplanır. Ardından ekime hazır hale getirilen bölgeye tek tek ekim işlemi uygulanır. Doğal görünüm elde edilerek sağlıklı bir şekilde işlem tamamlanır.

3- Safir FUE Saç Ekimi (Otomatik)

Metal uçlu işlem yerine Safir uçlu kalem ile yapılan işlemde küçük mikro kanallar açılır. Daha küçük kanalların açılması iyileşme sürecini hızlandırır. Kabuklanmayı azaltır başarı oranını arttırır. Fue Saç Ekimi ameliyatı neredeyse bütün estetik cerrahları tarafından uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemin herkes tarafından uygulanıyor olması her işlemi yapanın aynı başarıyı elde edeceği anlamına gelmez. Uzman doktorlar tarafından ve estetik göz nüne alınacak çizgiler net bir şekilde çizilmesi ile sağlıklı bir planın uygulanıyor olması gerekir.

4- Normal FUE Saç Ekimi (Manual)

Mikro motor tarafından toplanan saç köklerinin manual olarak kanallara ekilmesi işlemidir. Söz konusu işlemde saç köklerinin çıkış yönünün doğru bir şekilde saptanması önem arz etmektedir.

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası

Saç Ekim Öncesi ve Sonrası foto galeri veya Video galeri den ayrıntılı bir şekilde gerçekleştirmiş olduğumuz örnekleri inceleye bilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları

Güncel Saç Ekimi Fiyatları genel olarak yapılacak saç kökleri sayısına bağlı olarak değişmektedir. Saç Ekim Fiyatları belirlenir iken Greft sayısı göz önüne alınarak 4000-6000 tl arası fiyat teklifi sunanlar mevcuttur. Medicool Saç Ekim Merkezi olarak bizler sınırsız greft seçeneği ve tek fiyat politikası ile ömür boyu garantili saç ekim hizmeti sunuyoruz.

Saç Ekim Ücretleri

Saç Ekim Ücretleri elinde saç ekim makinesi olan ve ben bu işi yapıyorum diyenlerce 3000 tl aralığında uygulanıyor. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz fatura kesmeyen ve Medikal tıbbi bilgisi bulunmayanlar tarafından normal fiyatlara nazaran %25 daha düşük ücretlerle uygulanıyor. Medicool Saç Ekim Merkezi olarak farkımız Ücretsiz muayene ve analiz ile VM Medicalpark Hastanesinde, hastane ortamında doktorlarımız tarafından tüm hijyenik ve steril tedbirler alınarak uygulanmasıdır. Üstelik sınırsız greft ve ömür boyu garantili ile yapmaktayız. %99 başarı ve sağlıklı sonuçlar elde eden ekibimiz her aşamada ücretsiz destek sunmaktadır. Saç ekimi öncesi ve sonrası bütün aşamalar için gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Merkezimiz faturalı ve garantili hizmet sunduğundan karşınızda resmi muhatap bulabileceğiniz güvenli bir merkezdir. Bizler sizin sağlığınızı önemsiyoruz, sizlerinde kendi sağlığını önemseyerek MEDİCOOL SAÇ EKİM MERKEZİ ni seçmenizi öneriyoruz.


Saç Ekiminde Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekim işleminde sıkça sorulan soruları siz değerli dostlarımız için aşağıda ayrıntılı bir şekilde sunduk. Ayrıca merak ettiğiniz konuları 7/24 Whatsapp hattımızdan sorabilirsiniz.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekim süreci genel olarak üç aşamadan ve aynı gün içerisinde tamamlanır. Saç köklerinin toplanması, kanalların açılması ve açılan kanallara toplanan saç tellerinin tek tek ekilmesi işlemidir. Sonraki süreçte genel kontrol yapılır. Genelde süreç sorunsuz tamamlanır. Her ihtimale karşın bölgenin kanama, iltihap veya enfeksiyon durumlarına göre kontrol amaçlı sonraki süreçler gözden geçirilerek incelenir. Özel ilaç ve losyonlar kullanılarak yıkama yapılır.

Saç Ekimi Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Saç ekimi öncesi uzmanlarımız tarafından ücretsiz ön muayene yapılır. Önceki hastalıklarınız, kullandığınız ilaçlar ve güncel durumunuz hakkında bilgi alınır. Saç ve deri yapınız derinlemesine analiz edilir. Saç kıllarınız ve deri yapınıza göre kullanılacak losyon ve kremler belirlenir. Ayrıca dökülme meydana gelen ve ekim yapılacak alan Kafa yapısına göre ölçümlendirilir. Şakaklar ve ön alın çizgileri belirlenir. Buna göre ortalama greft sayısı belirlenerek ekim işlemi için gün belirlenir.

Saç Ekimi Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Saç ekim sonrası uzman doktorlarımızın belirlediği görüş, öneri ve tavsiyeler doğrultusunda losyon, krem ve şampuanlar uygulanır. Belirlenen zaman aralığında ve belirtilen şekilde ekim alanının masaj uygulaması, kremlenmesi, yıkanması ve durulanması işlemleri belirli gün ve plan sahilinde uygulanır.

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Saç ekim fiyatlarımız 4000 tl den başlamaktadır. Normal şartlarda ek işlem ve operasyon gerektirmeyen durumlarda işlem ekonomik bir şekilde tamamlanır. Ek işlem, tedavi ve operasyon durumlarında süreç uzayabilir ve fiyat artabilir. Yapılan işlemlerden bir kaçı Mezoterapi, PRP Tedavisi ve Vitamin takviyesidir.

Saç Ekimi Garantili Midir?

Evet, Saç ekim işlemlerimiz ömür boyu garantilidir. Yapılan işlemler sağlıklı bir analiz ve hijyenik ortamda doğru yöntemlerle uygulandığından garantili saç ekim hizmetimiz mevcuttur. Yaptığımız bütün ekim işlemleri garantilidir.

Saç Ekimi Esnasında Ağrı ve Sancı Olur Mu?

Hayır, saç ekimi öncesi belirlenen alan lokal olarak uyuşturulur. Ekim yapılacak alan uyuşturulduğundan her hangi bir ağrı sancı veya sızı hissetmezsiniz. Hatta ki ne yapıldığından haberiniz dahi olmaz. Stressiz, sorunsuz saç nakli için Medicool Saç Ekim Merkezimizi seçin.

Etiketler:

Saç Ekimi Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir